• Školská jedáleň pri ZŠ Štefánikova

• O Z N A M

V zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov bude poskytnutá dotácia na obedy pre všetkých žiakov školy

s účinnosťou od 1. mája 2023.

Podmienkou poskytnutia dotácie na stravu je písomná žiadosť zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú podáva prostredníctvom zariadenia školského stravovania.

Žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu – pokyny na našej škole

Každý zákonný zástupca dieťaťa dostane tlačivo „Žiadosť“ v triede. Súhlas resp. nesúhlas vyjadríte správnym zakrúžkovaním žiadam/nežiadam. Takto vyplnenú a podpísanú žiadosť musíte odovzdať triednemu učiteľovi do termínu uvedeného na žiadosti.

• Ak odovzdáte žiadosť po termíne,  Vaše dieťa dotáciu bude môcť poberať od nasledujúceho mesiaca, čiže od júna 2023.

•  V mesiaci máj môže chodiť na stravovanie, ale za plnú úhradu stravného.

• Ak sa na stravovanie prihlási dieťa, čo sa doteraz  nestravovalo, zákonný zástupca okrem Žiadosti vyplní aj Prihlášku na stravovanie a príde si do ŠJ vyzdvihnúť čip.

• Denné odhlasovanie zo stravy-  zostáva tak ako doteraz.
          • Nárok na dotáciu má aj dieťa, ktoré sa nestravuje v zariadení školského stravovania z dôvodu, že zdravotný stav dieťaťa podľa posúdenia ošetrujúceho lekára vyžaduje osobitné stravovanie a zariadenie školského stravovania nezabezpečuje diétne jedlo. Dotáciu na stravu mu vyplatí školské zariadenie na účet zákonného zástupcu.

Zákonný zástupca uhrádza:  režijné náklady 0,20 € na jeden obed (VZN mesta Galanta č.01/2023)

Upozornenie:

Zákonný zástupca dieťaťa je  p o v i n n ý  svoje dieťa , ktoré poberá dotáciu na stravu ,

odhlásiť z obeda v čase neprítomnosti v škole!

Informácie k štátnej dotácii / tzv. obedy zadarmo /

Podľa § 4 ods. 6 zákona č.544/2010 Z.z. sa poskytuje dotácia v sume 1,20 Eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastní výchovno-vzdelávacej činnosti alebo vyučovania a odobralo stravu.

Od septembra sa v školskej jedálni k štátnej dotácii zavádza tiež čipový systém.

Z uvedeného vyplýva, že podmienkou na priznanie dotácie je:

1. Prítomnosť žiaka na vyučovaní
          2. Prevzatie jedla

V prípade, že nie sú splnené tieto dve podmienky, dieťa stráca nárok na štátnu dotáciu a obed musí byť uhradený v plnej výške.

Z tohto dôvodu ak rodič/žiak neodhlási stravu, stráca nárok na dotáciu.

• Napr. ak žiak nebude na vyučovaní a z obeda sa neodhlási, obed musí  uhradiť rodič v plnej výške.
          • Rodič v prípade ochorenia dieťaťa zabudne alebo nestihne odhlásiť dieťa a prvý deň príde s obedárom prevziať stravu / dieťa nie je na vyučovaní a prevzalo stravu /, obed musí uhradiť rodič v plnej výške.
          • Dieťa bolo na vyučovaní, ale nechce ísť na obed / lebo je napr. dlhý rad v jedálni, alebo mu v ten deň obed nechutí / čiže dieťa neodoberie stravu, obed musí uhradiť rodič v plnej výške.
          • Žiak si zabudne doma čip, alebo si ho neodčipuje a príde na obed, obed musí uhradiť rodič.

Povinnosťou rodiča/zákonného zástupcu je odhlásiť svoje dieťa zo stravy na deň, kedy sa nezúčastní vyučovania alebo neodoberie obed.

Odhlasovanie zo stravy:

• terminálom nachádzajúcim sa v jedálni cez čipový kľúč
          • telefonicky na čísle: 031 780 21 35 najneskôr do 7.15 hod ráno  na príslušný deň ( po 7.15 hod. je odhlásenie neplatné! )
          • cez internet na ww.eskoly.sk a prideleným heslom do 7.15 hod. ráno na príslušný deň

/ cez e-mail ŠJ je odhlásenie neplatné a nebude uznané /

Čipový kľúč, dostane stravník bezplatne. V prípade straty alebo poškodenia je potrebné si zakúpiť nový čipový kľúč v hodnote 2Eur.

Od 1.septembra 2019 je v platnosti II. Finančné pásmo na nákup potravín

I.stupeň : 1,15 Eur             štátna dotácia       1,20 Eur

II.stupeň : 1,23 Eur            štátna dotácia       1,20 Eur      doplatok rodiča 0,03 Eur

Réžia – na jedno hlavné jedlo je 0,20 Eur pre obidve vekové kategórie / VZN mesta Galanta č. 7/2016 /

Bližsie informácie ohľadne stravovania vám poskytne vedúca jedálne v pondelok, v stredu a vo štvrtok v čase o 7:30 hod. do 15:30 hodine.