• História školy

• V roku 1953 sa Gymnázium v Galante zlúčilo s prvou osemročnou školou a vytvorilo Jedenásťročnú strednú školu na Fučíkovej ulici. Riaditeľom školy do 1. júla 1959 bol p. Ján Hajdušek. Po ňom riaditeľstvo prevzal p. František Mrva. Zástupcom riaditeľa sa stal p. František Bunta. V ďalších rokoch sa vo vedúcich funkciách striedali p. František Mrva, p. Katarína Čelková a p. Miroslav Kapinaj.

V školskom roku 1961/1962 má ZDŠ 434 žiakov. Určitú dobu pôsobila so SVŠ pod spoločným riaditeľstvom. Okrem učební mala laboratórium pre chémiu a fyziku, dielne, dve miestnosti pre družinu mládeže, telocvičňu, kabinety a školskú jedáleň. Súčasťou života boli bohaté športové a kultúrne podujatia, maškarné plesy, divadelný krúžok pod vedením p. O. Seleckej a p. E. Gálovej, školy v prírode i besedy s významnými osobnosťami.

V roku 1975 bol za riaditeľa školy vymenovaný p. Jozef Horváth. Funkciu vykonával 16 rokov. Zástupkyňou riaditeľa sa stala p. Katarína Čelková a p. Estera Onderčaninová.

V školskom roku 1991/1992 sa riaditeľkou stala p. Marta Panáková, zástupkyňou p. Estera Onderčaninová a p. Etela Szakszová s výnimkou rokov 1996 až 1998, kedy funkciu riaditeľky školy zastávala p. Estera Onderčaninová.

Život školy počas celej svojej existencie bol a stále je dynamický a rušný. Bránu školy prekročilo tisíce žiakov, tisíce žiakov ju opustilo, no neopustia ich pocity a zážitky spojené so školou, ktorá niekoľko rokov bola súčasťou ich života.

V školskom roku 2003/2004 oslávila naša škola už 50. výročie svojej existencie. Pri tejto príležitosti jej primátor Mesta Galanta p. Ing. Alexander Mézeš udelil Cenu primátora.